Szent Mihály-napi rendezvények 2013
Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! címmel ? az M1 népszerű, azonos címet viselő műsorához kapcsolódva ? a közmédia a Magyar Turizmus Zrt. részvételével hagyományőrző programsorozatot indított Szent Mihály napja alkalmából. A szeptember 28?29-i hétvégén kormányzati támogatással a magyarországi települések mintegy negyven százaléka ajánlott kulturális, gasztronómiai vagy egyéb programot, s számtalan múzeumot ingyen lehetett látogatni.


Se nem nyár, se nem ősz. Aki meg továbbra is szalmakalapot hord, attól nem érdemes tanácsot kérni. Sárga és zörög a kukorica, mint a gonosz öregasszony, de az erdők zöldjében néha még illegeti magát a könnyűvérű nyár. Halni készül, és lemondóan zörög a napraforgó is. Reszket a tábla fölött a meleg levegő, de a szemekben már az ősz duhajkodik.



Idén jól láthatóan számtalan és színvonalas kulturális program van Budakeszin, melynek egyik csúcspontja minden bizonnyal a hétvégi „Itthon vagy, szeresd Budakeszit” elnevezésű rendezvénysorozat lesz.

Szeptember végén teljes szépségében tárul fel előttünk az őszi erdő. Színpompás lombok, halványkék ég, sárguló rétek, az ebben az időszakban virágzó kikerics gyönyörködteti a túrázókat, de a darazsakra is figyelni kell ebben a napos, meleg időben. A Pilisi Parkerdő Zrt. heti hírcsokorral tájékoztatja az erdőben sétálókat és a kerékpáros turistákat.


Hamarosan Budakeszin is megkezdődik a lomtalanítási időszak. A kihelyezett tárgyak körül sokszor szinte azonnal megjelennek a lomizók, akik sokakat zavarnak, hiszen széttúrják a rendben kihelyezett lomokat. A fővárosban már elkezdték az áldatlan állapotok felszámolását.