Hírek

Lesz II. Budakeszi Retro Autós Találkozó!

Veterán, Retro autós kiállítás
 
A kiállítás menetrendje a következő:
  • Beérkezés : 2025. május 3. 7:00-10:00
  • Megnyitó: 2025. május 3. 10:00
  • Kiállás a területről: 2025. május 3. 20:00-21:00
A kiállításra nevezhet:
  • Személygépkocsit,
  • Buszt,
  • Motorkerékpárt,
  • Katonai járművet,
  • Kerékpárt,
Ha részt szeretne venni rendezvényünkön, a biztosítás és egyéb adminisztrációs okok miatt az alábbi adatokat kérem küldje el nekünk : Gyártmány, Típus, Évjárat, Motor elrendezés, Hengerűrtartalom, Teljesítmény, Tulajdonos neve, Jármű forgalmi rendszáma, amennyiben forgalmival nem rendelkezik, a jármű alvázszáma.
Kérem a járműről a jelentkezésnél mellékeljenek képet és egy járműleírást, történetet is, a könnyebb beazonosítás valamint az
adatlap színvonalának emelése érdekében.
 
Példa:
Gyártmány: Volvo
Típus: 460
Évjárat: 1995
Motor elrendezés: soros 4 henger
Hengerűrtartalom: 1998cm3
Teljesítmény: 80Kw
Tulajdonos neve: Rebersák Attila
Forgalmi rendszám: KJX-966
Leírás a járműről, esetleges jármű történet, honnan van, milyen állapotban van és egy jó minőségű kép az autóról.
 
A járművek elvitele a tulajdonos választása de előre kérem jelezze. Köszönöm. De kérnék minden kiállítót, hogy a nézőkre való tekintettel maradjon zárásig amennyiben tud. 🙂
Mindenkit várunk sok szeretettel, illetve sok különleges veterán autót, buszt, motort, katonai járművet.
 
Programok:
  • Ingyenes koncertek,
  • Gyereksarok / légvár, mini buszozás,
  • Retro buszozás,
  • Retro Autók vezetése,
  • Kvíz, tombola, nyereményjátékok,
  • kirakodóvásár
  • Felni tartó verseny,
  • sok egyéb meglepetés
Információ: Rebersák Attila +36-20-228-79-28
Regisztrációs honlap hamarosan indul.
Megosztom a cikket

Áldott, békés ünnepeket!

Kedves Páciensek!
Az intézmény valamennyi dolgozója nevében kívánunk Önöknek áldott, békés ünnepeket!
INTÉZMÉNYÜNK DECEMBER 23. ÉS JANUÁR 2. KÖZÖTT ZÁRVA LESZ!
Budakeszi Egészségügyi Központ
Megosztom a cikket

Köszönet Keszthelyi Norbert vállalkozónak a jótékonysági felajánlásért!

December 22.- én 12 órától Budakeszin a Kesza Gyrosban ingyenes ételosztás lesz a rászorulók részére.

Ha ismersz olyan embert ,akinek a környezetedben szüksége lehet egy tányér meleg ételre kérlek szólj neki, hogy minél több emberhez eljusson a hír !!

150 adag gulyás levessel készülünk, mellé kenyeret ,tányért és kanalat is biztosítunk.

Várunk mindenkit szeretettel,
Mert adni jó

Megosztom a cikket

Sikerek a kempo világbajnokságon

Múlt héten részt vettünk az év legnagyobb eseményén, a United World Sport Kempo Federation világbajnokságán. 12 ország több mint 700 versenyzője csapott össze a két napos versenyen.
18 versenyzővel érkeztünk, akik kivétel nélkül mind éremmel tértek haza. Összesen 19 arany-, 16 ezüst- és 6 bronzérmet szereztünk. 55 győztes mérkőzésre 26 vesztes jutott. Ezzel a teljesítménnyel 8. helyen végeztünk a több, mint 80 csapat közül az éremtáblázaton.
Külön öröm számomra, hogy a sok versenyzőn kívül, 6 bíróval is tudtuk segíteni a verseny sikeres lebonyolítását. Mérhetetlenül büszke vagyok mindenkire!

Mayer Márton

Megosztom a cikket

Jótékonysági adventi koszorú készítés

 

A Nagy Sándor József Gimnázium és a Budakeszi Helytörténeti Gyűjtemény és Tájházzal közös programján 75 adventi koszorú készült, melyeket Harkai Gábor plébános megáldott. Az értékesített koszorúk bevételét a Katolikus Karitász a rászorulók karácsonyára fordítja. A programot Magyarország Kormánya támogatta.

Nagy Sándor József Gimnázium

Megosztom a cikket

Elhárítottuk a Meggyes-árok vízfolyásának okát

Sikerült megszüntetnünk az évek óta fennálló rejtélyes vízfolyást a Meggyes-árokban. Köszönet Léber Antal környezet- és természetvédelmi referensünknek a kitartó, eredményes munkáért!
A Polgármesteri Hivatal Műszaki Osztálya nemrég ismételten megvizsgálta a Meggyes-árokban megjelenő rejtélyes vízfolyás eredetét. A Telki úti körforgalomnál lévő csomóponttól É-i és K-i irányban 3 gyűjtőágra különváló, felszín alatti csapadékcsatornák még 5szakaszos ellenőrzésével (olykor zseblámpával bemászva a betongyűrű-folyosókba) Léber Antal környezet- és természetvédelmi referensünk eljutott a Zichy Péter utca – Huszár utca sarkán lévő ivóvíz-főelzáró csapok aknájáig. Kiderítette, hogy ebből szivárog bele a közeli csapadékvíz elvezető csatornába vezetékes ivóvíz immáron huzamosabb ideje.
🔹 Ezután következett a hibás, méretlen vízvezetékszakasz tulajdonosának (Honvédelmi Minisztérium alá tartozó szervezet) és vagyonkezelőjének (Megalogistik Zrt.) felkeresése, illetőleg a gyors hibabejelentés az illetékesek felé. Nem sokkal később szerződés köttetett a Fővárosi Vízművekkel, akik december 9-10-én sikeresen megjavították a törött vezetéket és átépítették a hálózat ezen részét, így most már helyreállt a rend ezen a területen.
✅ Köszönjük a környezet- és természetvédelmi referens kollégánknak, hogy proaktívan részt vett ennek a régóta fennálló, helyi vízügyi problémának a megoldásában!

Megosztom a cikket