Kultúra, oktatás

Két évszázad zenéjének négy nagy magyar mestere

A „Két évszázad zenéjének négy nagy magyar mestere” című zenei vetélkedőnk döntője következik május 20-án az Erkel Ferenc Művelődési Központban.

 

Ismét zenei vetélkedőt hirdetett az Erkel Ferenc Művelődési Központ a pest megyei iskolák számára. A zenei vetélkedővel a januári első és az áprilisi második forduló után most a döntő játékhoz érkeztünk, melyet május 20-án, pénteken 13 órakor tartunk az Erkel Ferenc Művelődési Központban.

 

A játékot Varga Károly ny. főiskolai vezető tanár, a Magyar Rádió k. munkatársa vezeti. A zsűri elnökei: Somogyváry Ákos az Erkel Ferenc Társaság elnöke, Erkel Ferenc szépunokája és Hollós Máté Erkel Ferenc-díjas zeneszerző.

 

A zenei játék döntőjének résztvevő csapatai: az Evangélikus Egyház Aszódi Petőfi Gimnáziuma, a Gödöllői Erkel Ferenc Általános Iskola, a Piliscsabai Páduai Szent Antal Iskola és a Sződligeti Gárdonyi Géza Általános Iskola.

 

Budakeszi és Gyula város közösen ápolja és gondozza Erkel Ferenc emlékét és munkásságát. A két város folyamatos kulturális kapcsolatának köszönhetően a zenei vetélkedőre meghívtuk Gyula város egyik iskoláját is. Meghívásunkat elfogadta és a döntőn vendégjátékosként részt vesz a Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola csapata is.

 

EFMK munkatársai

 


Megosztom a cikket

DIXIE KINGS OF HUNGARY koncertje Budakeszin

Hosszú évek óta rendszeresen koncertet adott intézményünkben a Benkó Dixieland Band együttes. A hagyományt nem szakítjuk meg Benkó Sándor sajnálatos halálával, új néven újra láthatja hallhatja a közönség a dixie muzsika legjelesebb képviselőit az Erkel Ferenc Művelődési Központban.

 

Az egykori zenekar alapítója, vezetője, Dr, Benkó Sándor halála után az ex-zenekar tagjai továbbra is együtt zenélnek. 2016 januárjában új dixieland együttes alakult, DIXIE KINGS OF HUNGARY néven. A banda tagjai a megalakulást megelőzően szaxofonosunk kivételével valamennyien a Benkó Dixieland Band tagjai voltak. Ki öt, ki ötven évig.

 

Az új zenekarban egy nagyszerű fafúvós, Dennert Árpáddal új lendületet kaptak, megjelent egy új hang, egy új szín, különös tekintettel arra, hogy a régi zenekarban ismeretlen hangszer, a tenorszaxofon is helyet kap a műsorban. A produkció arculatát, hangzását továbbra is az „utolsó mohikán”, Nagy Iván határozza meg, hiszen jellegzetes harsonázása és éneklése mellett az új hangszereléseket is ő készíti.

 

Mivel az eredeti nevüket nem vihették tovább, ezért Dixie Kings of Hungary néven folytatják a magyar tradicionális jazzmuzsikálást a megszokott színvonalon.

 

A zenekar tagjai:


Nagy Iván harsona, ének, hangszerelés / trombone, vocal, arrangements

Szalóky Béla trombita, szárnykürt, ének /trumpet, flugelhorn, vocal

Dennert Árpád klarinét, szaxofon /clarinet, saxophone

Gáspár Pál bendzsó, gitár, ének /banjo, guitar, vocal

Csikós Miklós nagybőgő /upright bass

Pintér Péter zongora, ének /piano, vocal

Kovacsevics Gábor dob, washboard /drums, washboard

 

Koncert ideje: 2016. 05. 12. csütörtök 18.30. Erkel Ferenc Művelődési Központ 2092 Budakeszi, Fő utca 108. Jegyek elővételben 2.800 Ft az előadás napján 3.200 Ft.

Megosztom a cikket

Magyaroké…

A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes ünnepi előadása Budakeszin május 1-jén, a Városi majális forgatagát követően tekinthettük meg Csíkszereda méltán híres táncegyüttesének legújabb előadását.

 

„Kiváló alkalom a barátság erősítésére”

 

A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes születése óta a „tűzcsiholó” szerepét vállalta magára, olyan küldetést választott, mellyel – önbevallása szerint – igyekszik a magyarság önazonosságát erősíteni, „azt a köteléket, amely összetart, örökség és érték”. A társulat több mint három évtizedes munkája során nemcsak hagyományokat őriz és tart fent, de folyamatosan jelen van az egyetemes magyar kulturális életben.

 

Az előadás előtt dr. Győri Ottilia, Budakeszi polgármestere és Antal Attila, Csíkszereda polgármestere mondott köszöntőt.

 

– Csíkszereda és Budakeszi testvérvárosi kapcsolata hosszú évekre nyúlik vissza, az erről szóló szerződés 1997-ben köttetett – kezdte Budakeszi polgármestere. Mint mondta, két település kapcsolata nem csak az egymás városaiban rendezett kulturális összejövetelekben, cserediák-programokban vagy a nemzetközi pályázatokban való közös részvételekben nyilvánul meg, hanem a két város vezetése, intézményei, civil szervezetei, polgárai közti kapcsolatban, együttműködésben alakul, amely akár barátsággá is mélyülhet. – Csíkszereda polgármesterét barátként köszönthetem városunkban, és bízom benne, hogy ez a barátság a jövőben is megmarad. Ez a mai este is kiváló alkalom a meglévő barátság erősítésére – zárta szavait dr. Győri Ottilia.

 

Antal Attila először szívből jövő szeretettel köszöntötte anyák napján az édesanyákat és a leendő édesanyákat, szerencsésnek tartva, hogy épp erre az alkalomra esett a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes budakeszi fellépése. – Itt mindig örömmel fogadnak minden csíkszeredait, minden székelyföldit – mondta a nyár eleji mandátumzárásra is készülő polgármester, és reményét fejezte ki, hogy utódja is sokat tesz majd a testvérvárosi kapcsolatok további mélyítéséért. Antal Attila örömmel nyugtázza, hogy nem csupán a városok vezetői szintjén van együttműködés, hanem az oktatási intézményeken keresztül a pedagógusok, szülők, gyerekek szintjén is. – Úgy érzem, a kisvárosoknak van a legnagyobb esélye megbirkózni a 21. század kihívásaival, amiből a civil szervezetek is aktívan ki tudják venni a részüket – fejezte be köszöntőjét Csíkszereda első embere.

 

A beszédek után láthattuk a Magyaroké c. előadást, amely a magyar népi zene és tánc mélyebb rétegeiből merített a közönség számára. Az előadás során többnyire olyan táncokat adtak elő, amelyeket az őket éltető, akár más nemzetiségű közösségek is fontosnak tartottak és tartanak megnevezni magyarnak. A műsor időben és térben bebarangolja az egész Kárpát-medencét.

 

Zenei szerkesztő: Kelemen László.

 

Rendező-koreográfusok: Szűcs Gábor és Fundák Kristóf.

 

Alkotótársak: Szűcsné Urbán Mária és Fundák Kaszai Lili.

 

Művészeti vezető, igazgató: András Mihály.

 

A táncosok tolmácsolásában a társulat tartalmas és szórakoztató időtöltést kínált a hiteles színvonalas népzenét és néptáncot kedvelő nézőknek.

 

bgy

FOTÓGALÉRIA ITT.

A Buda Környéki Televízió által készített felvétel is hamarosan megtekinthető lesz!

Megosztom a cikket

Nyílt nap a zeneiskolában

Május 10-én, kedden nyílt napot tartunk a zeneiskolában. Ezen a napon egész délután várjuk csoportos és egyéni hangszeres óráinkra az érdeklődő szülőket, és leendő növendékeinket székhelyünkre és telephelyeinkre. (tovább…)

Megosztom a cikket

Zenei Oscar-díj a budakeszi hegedűművésznek

A világ egyik legfurcsább hangszerén játszó Illényi Katica Academia Music Awards díjat kapott. A hegedűművésznő thereminen előadott „Once upon a Time in The West” („Volt egyszer egy Vadnyugat”) című felvétele kapta a Los Angeles-i székhelyű The Akademia Music Award szavazásán a „A legjobb feldolgozásnak” járó elismerést.

(tovább…)

Megosztom a cikket

Konzultáció az iskoláról

Rendhagyó közösségi kerekasztal-beszélgetést szervezett Budakeszi Város Önkormányzata, mert a városvezetés tudja jól, hogy az iskola Budakeszin az életminőség fontos meghatározója. Az elmúlt időszakban szakmai és szülői körökben nagyon sok szó esett Budakeszi egyetlen általános iskolájáról, a Széchenyi István Általános Iskoláról, azaz a SZIÁ-ról.

(tovább…)

Megosztom a cikket

Vasárnap Budakeszin a csíkszeredai Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes

 

Május 1-jén, vasárnap a Városi Majális forgatagát követően 19 órától az Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium aulájában láthatja közönségünk Csíkszereda méltán híres táncegyüttesének legújabb előadását.

 

A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes születése óta a „tűzcsiholó” szerepét vállalta magára, olyan küldetést választott,- mellyel, önbevallása szerint, igyekszik a magyarság önazonosságát erősíteni, „azt a köteléket, amely összetart, örökség és érték”. A társulat több mint három évtizedes munkája során nemcsak hagyományokat őriz és tart fent, de folyamatosan jelen van az egyetemes magyar kulturális életben.

 

A Magyaroké c. előadás a magyar népi (tánc)zene és tánc mélyebb rétegeiből merít a közönség számára. Az előadás során többnyire olyan táncokat láthatnak a nézők, amelyeket az őket éltető, akár más nemzetiségű közösségek is fontosnak tartottak és tartanak megnevezni magyarnak. A műsor időben és térben bebarangolja az egész Kárpát-medencét.

 

Zenei szerkesztő: Kelemen László, Rendező-koreográfusok: Szűcs Gábor és Fundák Kristóf, Alkotótársak: Szűcsné Urbán Mária és Fundák Kaszai Lili. Művészeti vezető, igazgató András Mihály.

 

A táncosok tolmácsolásában a társulat tartalmas és szórakoztató időtöltést ígér a hiteles színvonalas népzenét és néptáncot kedvelő nézőknek.

 

Az előadásra jegyek válthatók az Erkel Ferenc Művelődési Központ irodájában, a Budakeszi Polgármesteri Hivatalban, valamint a Széchenyi István Általános Iskolában.

 

Felnőttjegy: 1500 Ft, diákjegy: 600 Ft

Megosztom a cikket