Kultúra, oktatás

Művészet és sör?!

Jelentem: a Keszi-Art Egyesülettel, a budakeszi művészekkel a III. Budakörnyéki Sörfesztiválon köztéri mobil tárlatot tervezünk!
Színzuhogás – Formajáték címmel szervezte meg idén a vírushelyzet miatt rendhagyó módon a Tavaszi Tárlat kiállítását az egyesület.

– írta mai bejegyzésében a hivatalos FB oldalán a polgármester.

 
 

Művészet és sör?!🙂Jelentem: a Keszi-Art Egyesülettel, a budakeszi művészekkel a III. Budakörnyéki Sörfesztiválon…

Közzétette: Győri Ottilia hivatalos oldala – 2020. május 8., péntek

Megosztom a cikket

🎭 VIDÁM kedd 🎭 az EFMK-val!

Ma legyen a mosolyé és vidámságé a főszerep! Kedves közönségünk, aki ma megnézi az Operettszínház előadásában Szirmai Albert: Mágnás Miska előadását, biztos dúdolni fogja a jól ismert, örökzöld dallamokat, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ dalokat.

Megosztom a cikket

Tovább

Vadasparki Mesesorozat 11. és 12. rész: „Jó éjt bocsok”, és „A kóró és a kismadár”

A Budakeszi Vadaspark munkatársai állatokról, a minket körülvevő természetről szóló mesék felolvasásával kedveskednek a legkisebb látogatóknak, akiknek most nem lehet részük a vadasparki élményben.

A sorozatuk tizenegyedik meséje, Fésűs Éva „Jó éjt bocsok” című története, amely Jóba Katalin a Vadaspark egyik állatgondozója és trénere hangján szólal meg. A tizenkettedik meséjük, Benedek Elek „A kóró és a kismadár” című története, amely Csordás Brigitta a vadaspark egyik zoopedagógusa tolmácsolásában hallható.

Megosztom a cikket

Online iskolai tapasztalatok Budakeszin

A gyors átállás ellenére hamar belejöttek a budakeszi pedagógusok az online oktatásba, a rászoruló diákokat pedig számítógépekkel, internet-előfizetéssel támogatták. A BKTV interjúja.

Megosztom a cikket

„Nem jól hörögsz, anya!” – 17+1 kedvenc gyerekpillanatunk a karanténiskolából :)

Az otthoni iskola már eleve jó nagy oximoron, hiszen az otthon az otthon, az iskola meg iskola. Ahova normális esetben otthonról járnak el a gyerekek, azért, hogy tanuljanak.

Most viszont maximum a nappaliból a gyerekszobába, a gyerekszobából meg a konyhába lehet menni, és akárhova nézünk a lakásban, mindenhol ott van az „iskola”. Másfél hónap eltelt a karanténiskola indulása óta, mostanra a legtöbben lassan beleszoktunk a különböző online felületek kezelésébe, tudjuk, milyen elvárásokat kell teljesíteniük a gyerekeknek, és igen, olykor nekünk, szülőknek is.

Ahogy Koren Balázs matematikatanár írta a múlt héten: most senki sem az, aminek látszik, a szülő egyszerre tanár, és egy kicsit diák is. A gyerekeink pedig… nos, habitusuktól és pillanatnyi hangulatuktól függően néha izgatottan, néha fásultan, néha pedig kellő humorral kezelik a helyzetet. Szóval az ő szerepük is megváltozott; gyakran úgy érzem, mi tanulunk tőlük. Both Gabi három kamasszal nyomja otthon a karanténiskolát, ez itt az ő gyűjtése a kedvenc pillanatairól – a saját és barátai otthonából.

wmn.hu

 

Megosztom a cikket

Április 29. – A táncművészet világnapja

Az 1727-ben született Jean G. Noverre francia balett-táncos, koreográfus, az egyetemes táncművészet megújítója születésnapját választották a megemlékezés dátumaként.

1982 óta ezen a napon az UNESCO egyik tagszervezetének, a Nemzetközi Táncbizottságnak a felügyelete alatt minden évben a világ mindenféle táncát megünneplik.

Megosztom a cikket