Hivatalosan bejegyezték a német nemzetiségi iskolát
Az iskola bejegyzéséről nyílt levélben értesítette a budakeszi szülőket a német önkormányzat. GRATULÁLUNK!
Az iskola bejegyzéséről nyílt levélben értesítette a budakeszi szülőket a német önkormányzat. GRATULÁLUNK!
Az Erkel Ferenc Művelődési Központ friss bejegyzése:
„A heti programajánlóinkon kívül elindítjuk Erkel Galériánk virtuális, online változatát is. Németh Krisztina fotográfus „Nagyik” című fotókiállítása még mindig galériánkban van, csak sajnos a körülmények miatt nem látogatható. Németh Krisztinával egyeztetve megoldottuk, hogy mégis bemutathassuk Önöknek.
Fogadják szeretettel!
https://www.flickr.com/gp/162460123@N02/5fEYSh
Mit jelent számomra a fotográfia?
Nehéz a hatása alól szabadulni. A fényképezés több, mint egy kattintás. Tudni kell az emberekkel kapcsolatot teremteni. Általa megismerni színes egyéniségeket, érdekes helyeket… Megismerni Téged! Egy nagy családban érezni magad. Minden érzésünket közvetíteni tudjuk általa…. Nem cserélném semmire.
A fotózás megtanított a türelemre, a toleranciára, a nyugalmam megőrzésére. Megtanított arra, hogy jó másokra mosolyogni, mert mosollyal fogják viszonozni.
Amikor megszületik egy jó fotó, bizonyítani tudod azt, ami más számára lehetetlennek tűnik. Ez az érzés életre szóló ajándék mindkét félnek. Szeretem a hivatásom. Szeretek adni általa és szeretem azt az érzést, amit ezért cserébe kapok.
Pedig nehéz jó fotót készíteni. A fotóimmal mindig valami pluszt szeretnék adni és átadni. Ez az, ami évezredek óta változatlan: az emberi érzések, két ember egymás iránt érzett szerelme.
“A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja, ám a szeretet minden mást pótol.” (P. Matteo)
“Az emberek elfelejtik amit mondasz, és elfelejtik amit teszel. Az egyetlen dolog amire emlékezni fognak az, hogy milyen érzéseket váltottál ki belőlük.” (Maya Angelou)
Németh Krisztina
Fotográfus
Magyarországon 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a magyar költészet napját.
A húsvéti ünnepkör szent három napja (triduum sacrum) közül – a nagycsütörtök és a nagypéntek után – ez az utolsó. A farsangi időszak vége után a 46. nap. A hagyomány szerint ezen a napon Jézus Krisztus holtan feküdt sírjában, és nagyszombatról húsvétvasárnapra virradóan ünnepli a kereszténység Jézus feltámadását.
Forrás: Wikipédia.
Kép: Ismeretlen flamand mester – Feltámadás (1400 körül)
Hétfőn elindult az EFMK online projektje, mely munkatársaik számára is új útja a kultúra közvetítésének.
Online és telefonos segítség a Nagy Gáspár Városi Könyvtártól veszélyhelyzet idején.
A 36 szótárt tartalmazó szotar.net és a felsőoktatásban leginkább használt tankönyveket, jegyzeteket tartalmazó, hivatalosan Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatás nevű online okoskönyvtár, a MeRSZ április 30-ig közel 2 millió diák számára válik könnyebben hozzáférhetővé – jelentette be március 24-én az Akadémiai Kiadó.
Tóthné Fajtha Anita igazgató felhívása :
„Az Erkel Ferenc Művelődési Központ jelenlegi épületét 1981-ben adták át, ekkor kezdte meg működést. Az intézmény a jövő évben, 2021-ben ünnepli fennállásának 40 éves évfordulóját. Ez idő alatt felnőtt egy nemzedék.
Az első mozgásművészeti gyermektanfolyamokon résztvevők többsége ma már közel 50 éves vagy több. Valószínűleg családos, felnőtt ember, aki ma már saját gyermekével jár hozzánk rendezvényeinkre. Az első ifjúsági klub tagjai 60 évesek, gyermekeik is felnőttek.
A fiatal felnőttek középkorúak lettek, az akkori 40-esek pedig már szépkorúak, nagyszülők, vagy akár dédik. Készülünk az évfordulóra, hagyományosan ismét dokumentumkiállítást, filmösszeállítást, kiadványt tervezünk.
Szeretnénk kedves közönségünket, rendszeres látogatóinkat megkérni arra, hogy emlékezzenek velünk együtt. Most talán jut egy kis idő arra, hogy keressenek otthon saját tárgyi emlékeket, dokumentumokat, fotókat, filmeket, akár gondolatokat is, melyek intézményünkkel kapcsolatosak és szívesen megosztják velünk akár az oldalunkon, akár e-mailben (nagy.monika@efmk-budakeszi.hu) és majd persze személyesen is.
Így a körülmények ellenére is kicsit együtt lehetünk, mert hiányoznak nekünk, várjuk, hogy újra találkozhassunk. Addig is fogadják szeretettel a 35. évfordulóra készített kisfilmünket!”