Városi intézményvezetőink

Az önkormányzatunk által működtetett, fenntartott intézmények élén olyan vezetők dolgoznak, akik nap mint nap sokat tesznek Budakesziért, a közösség érdekében. Most induló sorozatunkban elsőként a Szivárvány Óvoda vezetőjét, Ligetiné Komáromi Gabriellát mutatjuk be.

Hogyan emlékszik vissza a kezdetekre, amikor a Szivárvány Óvoda élére került?

Ligetiné Komáromi Gabriella: 2015 augusztusában vettem át a Szivárvány Óvoda vezetését. Önkormányzati képviselőként tudomásom volt arról, hogy ebben az óvodában milyen problémák alakultak ki a többszöri vezetőváltás miatt. Borzasztó nagy kihívás volt számomra.

Mik voltak a szakmai előzmények és családi körülményei akkor?

L. K. G.: Szakmai pályámat Budapest 2. kerületében kezdtem, 27 évig óvodapedagógusként dolgoztam. Végigjártam a ranglétra lépcsőfokait, voltam vezetőhelyettes, majd 7 évig óvodavezető. Munka mellett végeztem el a tanítóképző főiskolát, majd 1988-ban a családterapeuta szakot. A harmadik diplomát a BME Gazdaságtudományi Tanszékén szereztem meg 2000-ben mint közoktatás-vezető. Férjemmel 1980-ban kötöttünk házasságot, egy gyermekem született, Kinga.

Mik a legmeghatározóbb és legkedvesebb emlékek abból az időszakból az óvodai munkával kapcsolatban? Mik voltak akkor a szakmai kihívások, sikerek, örömök?

L. K. G.: Férjemmel 2006-ban alapítottuk meg a Gil-Garden Nonprofit Kft.-t, abban az évben nyitottam meg Budakeszin a magánóvodámat. Tisztában voltam azokkal a nehézségekkel, ami az állami óvodákban a túlzsúfoltság és a fejlesztő szakemberek hiánya miatt adódtak. Ezeket a hiányosságokat pótoltuk mi a Cini-Cini Óvodában. Elsőként vezettem be az iskolaelőkészítő foglalkozásokat, TSMT és alapozó tornát a rászoruló gyerekeknek. A legnagyobb sikerem egy autista kisfiú nevelése volt, akit sikerült beintegrálni 7 évesen az általános iskolába.

Hogyan alakult az utóbbi években az élete a család és a munka területén, mik a legújabb fejlemények, kihívások?

L. K. G.: Számomra nagy vállalás volt a Szivárvány Óvoda vezetői munkája, új nevelői közösséget kellett kialakítanunk, megállítottam a fluktuációt, új pedagógiai programot dolgoztunk ki. Második alkalommal nyertük el a Zöld óvoda címet, ez meghatározza egész pedagógiai munkánkat. Létrehoztam az óvodai fejlesztő teamet, logopédusok, gyógypedagógusok, óvodapszichológus, fejlesztő pedagógusok a tagjai. Ők foglalkoznak egyénileg, mikro csoportokban a fejlődésben elmaradt gyermekekkel. Elnyertük a szülők pozitív elismerését, az odaadó, magas színvonalú pedagógiai munka eredményeként megszerették óvodánkat. Számomra ez a legnagyobb szakmai siker.
Családi életem kiegyensúlyozott, harmonikus. Férjem nyugdíjas lett, így sokat tud nekem segíteni. Lányom férjhez ment, két gyönyörű unokával ajándékozott meg minket.

Milyennek látja Budakeszit, mit gondol a város közösségi életéről? A kisgyerekes családokkal, szülőkkel áll elsősorban napi kapcsolatban. Ezen a szűrőn keresztül milyen az összkép?

L. K. G.: Budakeszire egyre több kisgyermekes család költözik, szeretnek itt élni varosunk természet adta kiváló adottságai miatt. Egyre nagyobb igény van azokra a rendezvényekre, közösségi szórakozási lehetőségekre, ahol találkozhatnak egymással a családok. Az óvodától is elvárják a közösségformáló programokat. A tavalyi évben készítettünk egy szülői elégedettségi tesztet, amiben a szülők véleménye szerint még több közös óvodai programot várnak el tőlünk.

A saját családjáról mit tudhatunk? Miként viszonyulnak a szerettei a munkájához, hivatásához?

L. K. G.: Férjem és lányom segítenek a hétköznapi munkámban. Budakeszin élek több mint 30 éve, sokan keresnek meg kéréseikkel, családom támogatása nélkül nem tudnám a városunkért vállalt feladataimat
elvégezni.

Milyen tervekkel, reményekkel indul az idei év az óvodával kapcsolatban?

L. K. G.: Ősszel beindítottuk az angol nyelvű csoportot, a Bilingual programot, a beválás vizsgálata után a folytatáshoz átírjuk a Helyi Nevelési Programunkat. A legnagyobb vágyam az, hogy mielőbb megépüljön az új óvoda épülete, és ezzel a magas színvonalon dolgozó Szivárvány közösséggel együtt vehessük át.

Mi a személyes „titkos” vágya, aminek a megvalósulását reméli 2023-ban?

L. K. G.: Budakeszi város életében szeretnék továbbra is aktívan dolgozni, tudásommal, munkámmal segíteni városunk vezetését.

Sükösd Levente

Budakeszi Hírmondó 2023. január

Megosztom a cikket