Hírek

A házasság hete – avagy a házasság és a család ünnepe

Angliából indult egy kezdeményezés, amelynek köszönhetően a házaspárok már itthon is különböző programokon vehetnek részt a házasság hetén, amivel megünnepelhetik frigyüket, illetve a családi boldogságukat. Itthon az eseménysorozat 2008-ban vette kezdetét, azóta pedig minden évben a keresztény egyházak és civil szervezetek összefogásával nagyvárosok és közösségek részvételével rendezhetik meg a különböző érdekes programokat.
https://www.hazassaghete.hu/

Kedves Házaspárok és Jegyespárok!
(Kedves Atyák! Szeretettel kérjük, hogy terjesszék elkötelezett házaspárok körében!!!)
Már hagyomány egyházmegyénkben, hogy a Házasság Hetének jegyében a párok igyekeznek megújítani házas- vagy jegyestársi szeretetüket. Az internet segítségével heti feladatokat, tennivalókat kínálunk a jegyes- és házaspároknak, melyek teljesítése során megerősödhet egymás iránti szeretetük, újra fellángolhat hamu alatt izzó szerelmük ezekben a napokban.

Amint a megszólításból is kitűnik, a házaspárok mellett a jegyespárokat is megszólítjuk és hívjuk, hiszen a jegyesség és a jegybenjárás az elköteleződés, szentségi házasság előtti, legerősebb formája.
Az idén is ajánlásokat szeretnénk nektek tenni, hogyan mutassátok meg szereteteteket egymásnak. Derítsétek ki együtt, hogy mibe tud kapaszkodni a kapcsolatotok nem csak akkor, amikor együtt örültök, hanem a nehezebb időszakokban is!
A Szeretetkaland január 26-án (vasárnap) kezdődik és február 22-ig (szombat) tart. Minden héten (négy alkalommal) kisebb-nagyobb feladatok várnak rátok, melyekről a vasárnapokon értesültök e-mail-ban, hogy amennyire lehet, fel tudjatok készülni. Lesznek olyan feladatok, amelyek könnyebbek, de valószínűleg olyanok is akadnak majd, melyek teljesítése kihívást jelent. Főleg egymásnak és Istennek tartoztok elszámolással. Nem akarunk a „játék” folyamán ellenőrizni Benneteket, de biztatunk titeket a visszajelzésre, mert ez mindenkire ösztönző erőként hat.

Ezen felül, azoknak, akik a minimális visszaigazolást teljesítik, lehetőségük nyílik részt venni a házas- zarándoklaton, amelyet 2025. február 22-én (szombaton) rendezünk az egyik egyházmegyei kegyhelyünkre, (e hely felfedezése is a Szeretetkaland2025 feladatainak teljesítésében rejlik!!!), melyet a jubileumi szentév kapcsán Spányi Antal megyés püspök atya a Szentév kapcsán búcsúnyerési zarándokhelyként határozott meg. E zarándoklat csúcspontja a püspöki hálaadó szentmise, melyet megelőz egy izgalmas házaspáros kaland, és egy finom ebédre is meghívunk Benneteket. Aki ezen is részt szeretne venni, úgy tervezze, hogy azt a napot szentelje egészen e célra! (A részletes programról későbbiekben értesítünk Benneteket!)

Ezen programok költsége nem titeket terhel! Ez a Székesfehérvári Egyházmegye ajándéka azok számára, akik ezzel a zarándoklattal szeretnék megkoronázni és emlékezetessé tenni az idei Házasság Hetét. (Tehát a részvétel Püspök atya gondoskodó szeretete révén, ingyenes!) A zarándoklat résztvevőit a Szeretetkaland2025 teljesítői között fogjuk kisorsolni. (Tehát már csak ezért is érdemes visszajelezni a feladatokról.)

A zarándoklaton való részvétel feltétele, hogy jelentkezzetek a sorsolásra az elküldött jelentkezési űrlapon, és természetesen, részben vagy egészben, teljesítsétek a Szeretetkaland2025 feladatait. Minél több visszaküldött feladat, annál nagyobb esély! (Kérünk, csak akkor jelentkezzetek a sorsolásra, ha a zarándoklat egész napjára szabaddá tudjátok tenni magatokat!)
Szeretettel hívunk tehát Benneteket erre a komoly „játékra”, mely során szeretetmorzsáitokkal kapaszkodót nyújthattok a házas- vagy jegyestársatoknak!

E levelet sokan megkapjátok, de erre a Szeretetkalandra külön jelentkezni kell egy online űrlap kitöltésével, amit ezen a linken érhettek el: JELENTKEZÉSI ŰRLAP

(Felhívjuk a figyelmeteket arra, hogy amennyiben kitöltitek a jelentkezési adatlapot, hozzájárultok ahhoz, hogy adataitokat a Szeretetkaland2025 során szükséges felétek történő kapcsolattartásban – és sehol máshol – felhasználjuk. Ezen adatokat semmilyen más célra nem használjuk fel és harmadik személynek, társaságnak át nem adjuk, illetve semmilyen más platformon nem tesszük elérhetővé, azaz ún. háztartási célú adatkezelésről van szó. Lásd: Infotv. 2. § (6) bekezdés) )

(Egy párnak elég egyszer kitöltenie.) Ahogy az előző években is volt, csak az kaphatja meg a feladatokat, aki jelentkezik.

Jelentkezési határidő: 2025. január 24. 23:59.
Akkor is lehet jelentkezni, ha a házaspár vagy jegyespár egyik tagja vállalja a Szeretetkaland 2025 teljesítését, de természetesen az az igazi, ha mindkét fél kölcsönösen teljesít egymás felé.

Az első feladat tehát – csak a határidőig jelentkezők számára – január 26-án érkezik a jelentkezők által megadott e-mail címekre. (Azt javasoljuk, hogy mindkettőtök email-címét adjátok meg, hogy biztosan célba érjen a feladat!)

Kérünk Benneteket, beszéljetek erről rokonaitoknak, barátaitoknak, ismerőseiteknek! Küldjétek tovább a levelet olyanoknak, akikről gondoljátok, hogy szívesen részt vennének a Szeretetkalandban!
Tekintsétek ezt a nulladik feladatnak!!!
(Az sem gond, ha nem Székesfehérvári Egyházmegyések!)
Istentől megáldott, boldog és szeretetadásban gazdag új esztendőt kívánunk Nektek!
Várjuk jelentkezéseteket! Kapaszkodjatok, hamarosan indulunk!

Keresztény testvéri szeretettel:

A Székesfehérvári Egyházmegye Családpasztorációs Szakcsoprtjának munkatársai

Megosztom a cikket

Most vasárnap! – Gyermekvasút a kulisszák mögött!

Nyílt napot tart a Gyermekvasút a széchenyihegyi végállomáson. 10 és 16 óra között várják színes programokkal a kisvasút világa iránt érdeklődő gyerekeket. A vasútvonal felső szakaszán egész nap nosztalgiavonatok is közlekednek.
A vasárnapi nyílt napra ellátogató gyerekek kipróbálhatják Széchenyihegy állomás vasúti berendezéseit. Így akár a legkisebbek is nyomtathatnak jegyet a jegykiadó számítógéppel, felpróbálhatják az egyenruhát, valamint kisfilmeket nézhetnek a mozikocsiban. Az iskolások hangosbemondóként is bizonyíthatnak, betekinthetnek a váltókezelő munkájába, és az állomáson álló szalonkocsiban valódi vasutas felszerelésekkel végezhetik a jegyvizsgáló teendőit. A kisebbek papírból elkészíthetik saját jelzőjüket vagy vonatos üdvözlőkártyájukat.
🚂Vasárnap a széchenyihegyi végállomás és Virágvölgy állomás között külön díjszabással 40-50 percenként nosztalgiavonatok is indulnak, melyeket gőzös, lillafüredi motorkocsi vagy C50-es mozdony továbbít.
A Széchenyihegy állomási programok díjmentesen látogathatók.
Részletek: https://gyermekvasut.hu/…/gyermekvasut-a-kulisszak…/

Megosztom a cikket

Ügyfélkapu megszűnésével kapcsolatos előadás a KesziKult-ban

A budakeszi nyugdíjas klubokkal együttműködve önkormányzatunk kezdeményezi a budakeszi Idősügyi Tanács újraalapítását – jelentette be Bernadett Bakács alpolgármester a digitális Ügyfélkapu megszűnésével kapcsolatos előadáson résztvevő budakeszi nyugdíjasoknak a KesziKult-ban.
💻 A digitális állampolgársággal kapcsolatban Katona Dávid informatikus és Sütőné Juhász Zsuzsanna a Polgármesteri Hivatal adócsoportának vezetője igyekezett hasznos tanácsokkal segíteni az érdeklődőket, akiket Sigmond Bertalan, a KesziKult igazgatója is köszöntött.
🔹️Igény szerint az üggyel kapcsolatos további információkkal is megismerkedhetnek a budakeszi nyugdíjasok egy következő rendezvényen, amelyre jelentkezni lehet a pm.titkar@budakeszi.hu email címen.

 

Megosztom a cikket

A síkosságmentesítést a rendelkezésre álló teljes kapacitással végzi a BVV Kft.

Fontos feladat az úthibák felmérése a minél hamarabbi javítások érdekében. Az illegális hulladékok felszámolása folyamatban. Pillanatnyilag 13 konténert töltött már meg a budakeszi BVV Kft. A Munkácsy árok takarítása is folyamatban van. 14 db kültéri pad, kutyaürülék gyűjtők és 34 db hulladékgyűjtő edény érkezett, melyek a Fő téri parkban és a buszmegállókban lesznek elhelyezve. Gyalogátkelőket létesítenek:

  • A Munkácsy-Meggyes-Fűzfa utca kereszteződésénél
  • A Széchenyi és Erkel utca kereszteződésénél.

Buda Környéki Televízió (BKTV)

 

Megosztom a cikket

BÉKÉSCSABÁN RÖPLABDÁVAL STARTOLT AZ IDEI DIÁKOLIMPIA

BÉKÉSCSABÁN RÖPLABDÁVAL STARTOLT AZ IDEI DIÁKOLIMPIA® ORSZÁGOS DÖNTŐK SOROZATA a Prohászka számára is. Reméljük, még jó pár követi az idei évben!
A 2024/2025. tanévben országosan 253 iskolai csapat (97 fiú – 156 lány) 3.353 fővel nevezett a vármegyei versenyekre, ez enyhe emelkedés a tavalyi nevezési számokhoz képest. A döntőbe 8-8 fiú- és lánycsapat jutott el, közöttük a Prohászka fiú csapata.
Az „A” kategória sajátossága, hogy engedélyezi az igazolt sportolók részvételét, így lesz igazán értékes a mi részvételünk, hiszen csapatunk játékosai közül csak egy fő igazolt játékos.
A háromnapos rendezvényen a srácok nehéz csoportban, nehéz mérkőzéseket játszottak. Végig volt tartásunk, játszottunk nagyon jó szetteket, és a kaposvári csapat ellen majdnem a bravúr is sikerült: a majdnem kétórás mérkőzésen egy paraszthajszállal maradtunk csak alul. A 7. helyet a Gyulai Erkel Gimnázium magabiztos legyőzésével szerezte meg a Prohászka csapata, szeretettel gratulálunk ehhez a szép teljesítményhez!
A csapat tagjai: Győrfi Péter 11.b, Szabó Jenő , Schmaus-Kőrösi Ádám 12.a, Botos Levente, Laky Péter 11.a, Szabó Roland, Oláh Kristóf 11.b, Marik János 10.a, Vajer Csongor, Nagy Máté, Bótyik Bertalan 10.b, Crespo Fernando 9.b.
Edzők: Szabó József, Bunda Olivér.
Balogh Dániel tanár úr
 
Megosztom a cikket

Gratulálok Koch Máténak, budakeszi díszpolgárunknak!

Az idei Év Sportolója Gálán első helyen végzett az olimpiai bajnok férfi párbajtőr-válogatott az Év Csapata Egyéni Sportágak Csapatversenye kategóriában. A csapat tagja Koch Máté is.
🫶 Büszkék vagyunk rád, Máté!
🔹️ A Magyar Sportújságírók Szövetsége fotóján az olimpiai bajnok férfipárbajtőr-válogatott: Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Siklósi Gergely.
Megosztom a cikket

FELHÍVÁS Kitüntetés, díj javaslattételre

Budakeszi Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a többszörösen módosított 37/1995. (XI.2.) számú rendeletével alapított Budakesziért emlékérmet, valamint a szintén többszörösen módosított 4/1999. (III.1.) számú rendeletével Ifjúsági díjat alapított, mely minden év március 15-e alkalmából kerül átadásra.
 
A díjak adományozásáról – a tisztelt lakosságtól, valamint ifjúsági, társadalmi szervezetektől, egyházközségektől, oktatási intézményektől beérkezett javaslatok alapján – a képviselő-testület hozza meg a döntését.
 
A Budakesziért Emlékérem állampolgárok és csoportok részére adományozható, akik a város fejlesztésében, társadalmi, szociális, kulturális, gazdasági élet bármely területén tartósan kiemelkedően hasznos munkát végeztek. Egy évben legfeljebb két kitüntetés adható.
A Budakeszi Ifjúsági Díj 35 éves korig adományozható annak a budakeszi lakosú állampolgárnak vagy csoportnak, aki kimagasló közéleti tevékenységével és tanulmányi, sportbeli életvitelével Budakeszinek és korosztályának elismerését kiérdemli és példájával követendő utat mutat kortársai számára. Egy évben legfeljebb két kitüntetés adható.
 
A két kitüntetésre külön-külön, indoklást is tartalmazó írásos javaslatát legkésőbb:
2025. február 14., péntek 12.00 óráig
 
nyújthatja be személyesen, illetve postán a Budakeszi Polgármesteri Hivatal részére
(Cím: 2092 Budakeszi, Fő u. 179.), vagy e-mailen (pm.titkar@budakeszi.hu) címre. eljuttatni
 
Segítőkész együttműködését előre is köszönöm.
 
 
Budakeszi, 2025. január 13.
Tisztelettel:
dr. Győri Ottilia
polgármester
 
 
 
 
 
 
 
Megosztom a cikket