Kultúra, oktatás
Köszönjük Budakeszi tanárainak a helytállást
Gyászol az ország! – Legyőzte a koronavírus, elhunyt Balázs Fecó
69 évesen elhunyt Balázs Fecó Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes. A zenész halálhírét péntek reggel az Apostol együttes osztotta meg a Facebookon.
Gyászol az ország! – Legyőzte a koronavírus, elhunyt Balázs Fecó
Virtuális térben rendezett karácsonyi, karitatív célú kiállítás
25 művész 28 alkotása tekinthető és vásárolható meg, a befolyó összeget a Keszi-Art Egyesület karitatív célokra fordítja. Segítsük a rászorulókat!
Aki vásárolni szeretne, kérjük, vegye fel a kapcsolatot velük:
https://www.facebook.com/kesziart/posts/3539643282782381
https://www.facebook.com/janos.devenyi.31
https://www.facebook.com/vagvolgyiattila/
Kiállító művészek:
Aurell David, Bernáth Béla, Dévényi János, Fehér Irén, Füleky Adrienn, Géczy Olga, Giese Piroska, Józsa Lajos, Kaippel Emília, Kerezsi Éva Mária, Kósa János, Lázár Erzsébet, Lopusny Erzsébet Mariann, Tarcsányi Ottília, Tongori Szilvia, Nagy Imola, Nagy Imre Gyula, Mészöly Zsófia Éva, M. Sarlós Erzsébet, Samu Ferenc, Serényi H. Zsigmond, Szilágyi Dóra, Szilágyi Özséb, Vágvölgyi Attila, Ványai Magdolna
https://www.facebook.com/media/set?vanity=kesziart&set=a.3538487936231249
Ősz végén a Nagy Sándor József Gimnáziumban – Folytatódott iskolánkban az őszi eseménysorozat
Október 6-án, rendhagyó iskolai ünnepség keretében emlékeztünk a mártír hősökre, az aradi tizenhárom vértanúra. A járványhelyzetre való tekintettel most a hagyományostól eltérően szerveztük meg a műsort. Az előre rögzített hanganyagot a diákok többsége az osztályteremben hallgatta végig, míg ezalatt az aulában az osztályok képviselőivel koszorúztuk meg iskolánk névadójának, Nagy Sándor Józsefnek a domborművét. Délután a városi ünnepségen iskolánk diákja, Szántó Boglárka mondott verset, majd koszorút helyeztünk el a Nagy Sándor József Emlékháznál.
A szeptember 28. és október 2. közötti héten csatlakoztunk az idén nyolcadszor meghirdetett „Mozdulj a klímáért!” felhíváshoz. A Biodiverzitás Szuper Éve jegyében a feladatok a beporzók – főleg a méhek – védelméhez és a települési méhlegelőkhöz, vadvirágos mezőkhöz kapcsolódtak. A kampányunkban 77 diák vett részt, (3 osztályból: 9. A, 10. B, 11. B), akik a kampányidőszak alatt lehetőség szerint az utazás környezettudatos módját választották, figyeltek a húsmentes vagy helyi alapanyagos étkezésre, és egyéb közös feladatokban is részt vettek.
A tavaszi járványügyi helyzet miatt most ősszel, október 5–9. között volt a Fenntarthatósági témahét. Örökös Ökoiskolaként a részvétel nekünk különösen fontos. Mivel most is elég korlátozottak a lehetőségek a programok szervezésében, itt is főleg az online lehetőségeket tudtuk kihasználni. A hét minden napján részt vett 1-1 osztályunk az online előadásokon, mely egyben A világ legnagyobb tanórája rendezvénysorozattal közös program is volt.
A témahét idei kiemelt témái az energia, a klímaváltozás és az egészségnevelés. A programokon kívül Dr. Csontos Péter biológus a 10. A osztálynak és a biológia fakultációnak tartott érdekes előadást a biodiverzitással kapcsolatban.
Október 12–22. között hagyományainkhoz híven az Állatok világnapjához kapcsolódva adománygyűjtést szerveztünk. Jönnek a hűvös, esős, szeles őszi napok, amikor az orrunkat sem szívesen dugjuk ki. Mondják is, hogy ilyen cudar időben még a kutyát sem verik ki. De sajnos nem így van. A kutyamenhelyek tele vannak gazdátlan állatokkal, akiknek a sorsa a jótékony emberek adományain, gondoskodásán múlik.
A kenyér ünnepén, október 16-án az osztályok finom péksüteményekkel kínálták osztálytársaikat és a tanári kart. A világnap célja, hogy bemutassa a világ legfontosabb élelmezési cikkének – az életfontosságú ásványi anyagokat tartalmazó, fontos energiaforrásnak –, a kenyérnek a jelentőségét. Ebből az alkalomból osztályaink elkészítették a saját kenyerüket és egyéb péksüteményeiket, és otthonról hozott lekvárokkal, körözöttel és egyéb kenceficékkel megkenve el is fogyasztották. És hogy a hangulat még jobb legyen, közben az A kicsi dió című magyar népmesét is meghallgattuk, megnéztük.
„Mosolyod árnyékában napozik aki él” – a Selmeczi Roland versmondó versenyen a 15–18 év közötti kategóriában Mucsi Emma 11. B osztályos tanulónk harmadik helyezett lett. Gratulálunk és további sikereket kívánunk!
Hosszú idő után ismét indítottunk versenyzőket a Pest megyei diákolimpia Atlétika Ügyességi és Váltó Csapatbajnokságán. Ezt mindig a tanév kezdetéhez közel rendezik meg, így rövid a felkészülési idő. Ennek ellenére két csapat is létrejött: egy fiú súlylökő csapat és egy leány svédváltó – a svédváltóban négyen futnak: 100-200-300-400 métereket kell teljesíteni, és a váltóbotot megfelelő technikával át kell adni. A versenyt Albertirsán rendezték meg, elég kellemetlen, szeles, esős időben szeptember 30-án. Mindkét csapat sikerrel teljesítette a kitűzött célt. Gratulálunk!
Budakeszi Hírmondó 2020. november 11. oldal.
https://hirmondo.budakeszi.hu/wp-content/uploads/2020/11/Hirmondo-2020-11-1.pdf
30 nap ingyenes internet
A középiskolások és a középiskolásokat tanító pedagógusok 30 napra ingyenes internetelérést kapnak a kormánytól.
De hogyan lehet hozzájutni? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat!
Kiderültek a részletek: a decemberi számlákon írják jóvá a 30 napos ingyenes internethozzáférést









