Kultúra, oktatás
Budakeszi Kórustalálkozó
Pénteki zenei kavalkádunk a Budakeszi Kórustalálkozóval folytatódott.
Köszönjük a fellépést a Budakeszi Hagyományőrző Asszonykórusnak, az Évelők Népdalkörnek és a Bóbita Énekkarnak.
10 éves a Keszi-Art Egyesület
Ma nyílt meg a jubileumi tavaszi tárlatuk a Kálvin galériában. Köszöntőjében Győri Ottilia polgármester megköszönte az egyesület művészeinek, hogy jótékonysági tárlataikkal anyagilag is segítettek sok száz budakeszi rászorulón. Szólt arról is, hogy ősztől önkormányzatunk egy együttműködési megállapodásról kezd tárgyalásokat a MOME művészeti egyetemmel, melynek célja többek közt egy művészeti alkotótábor alapítása Budakeszin. Ebben is számítunk az egyetem és a Keszi-Art szakmai támogatására, tette hozzá a polgármester.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3091051241205367&id=1869523993358104
MADARAK ÉS FÁK NAPJA A SZIÁ-BAN
Május 10-én, a Madarak és Fák napján iskolánkban felső tagozatosaink rajzai kápráztattak el mindenkit, még az idei év madara is megjelent az alkotások között, a híres zöld küllő. A természet „hangja” az iskolaépületbe is beköltözött ezen a napon, a különböző madarak csivitelése átjárta az iskolát, köszönjük az összeállított vetítést az Öko Munkacsoport szervezőinek és Bakó Tamás, grafikus rajztanárnak a kiállítást!
https://www.facebook.com/SZIA.Budakeszi/posts/390876903047095
Fellépés a Telki Hold otthonban
A mai napon a Telki Hold otthonban léptünk fel Kedves Kollégáimmal és a Zeneiskola Növendékeivel. Szeretettel fogadták a műsorunkat és reméljük, örömet szereztünk az ott élő Idős, Kedves Embereknek, hiszen számukra óriási élmény volt zenélésünk.
Valéria Somogyiné Tassi ,Kozma László, Juhos Kiss Eszter minden elismerésem szakmai munkátokhoz. Továbbá örömmel töltött el az is ,hogy a Törökbálinti Szőnyi Erzsébet AMI Tanárai és diákjai is velünk voltak. Tóthné Pfeffer Lilla örülök, hogy megismertelek.
A hangszerért köszönet Balazs Holczmann és Ildiko Feher Holczmann.
Minden gyereket szeretettel vár a Zeneiskola SZOLFÉZS ELŐKÉPZŐ és HANGSZERES osztályaiba
Minden gyereket szeretettel vár a Zeneiskola SZOLFÉZS ELŐKÉPZŐ és HANGSZERES osztályaiba alkalmassági meghallgatásra!
A Zeneiskola SZOLFÉZS ELŐKÉPZŐ OSZTÁLYAIBA (általános iskola 1. osztályától) és
HANGSZERES OSZTÁLYOKBA (általános iskola 2. osztályától) lehet jelentkezni!
A meghallgatáson, az előzetesen kitöltött online jelentkezési lap alapján lehet részt venni!
A FELVÉTELI ALKALMASSÁGI MEGHALLGATÁSRA 2022. június 7. és június 9. között, hívjuk be a jelentkezőket.
Jelentkezési lap
A felvételi napjaira lehetőség van időpontot foglalni/regisztrálni.
Kérjük, a jelenleg már hozzánk, a zeneiskolába járó növendékek ezt az alábbi űrlapot NE töltsék ki.
További információért látogassa meg honlapunkat zeneiskola.budakeszi.hu
Barcsik Hédi intézményvezető
Czövek Erna AMI zeneiskola
BALLAGÁS 2022
Két év után újra tarthattunk iskolánkban ballagást. Nagyon készültünk, hogy széppé tegyük ezt a napot a végzősök számára. A szentmise után a két osztály „átballagott” az iskolába, ahol végigjárták a tantermeket, majd részt vettek az ünnepségen. Nagyon büszkék vagyunk végzőseinkre, különösen a Prohászka-aranyérmet kapott Korompay Ábelre (12/A), valamint a az ezüstérmesekre, Schmaus-Kőrösi Petrára (12/A) és Csaba Katicára (12/B)!
Hiányozni fog nekünk mindkét osztály, nagyon szurkolunk nekik az érettségin!,
https://www.facebook.com/prohaszkabudakeszi/posts/3235932586680256
Országos sikerek a földrajzban!!
Az elmúlt hétben két országos versenyen is ott voltak diákjaink. A Debreceni Egyetemen rendezett Less Nándor Földrajzverseny országos döntőjében Végh Levente (10.a) 6. helyezést ért el.
A Privátbankár csoport által rendezett nagyon színvonalas pénzügyi csapatversenyen a 10.a osztály csapata – Illés Nándor, Matolcsy András, Tibiássy Ágoston és Végh Levente országos 2. helyezést ért el. A verseny színvonalát mutatja, hogy a pénzvilág jeles képviselői előtt kellett szóbeli értékeléseket, reflexiókat és bemutatókat tartani a csapatoknak. Komoly pénzbeli jutalmat, bécsi utazást nyertek a fiúk. Az eredmény mögött nagyon szép, értékes teljesítmény áll. Sokat tanultak, igazi pénzügyi szakemberekké váltak a felkészülés során.Nagyon büszke vagyok rájuk! Sok tehetséges diákja van a Prohászka Gimnáziumnak, de eredményeket, országos sikereket csak azok érhetnek el, akik képesek plusz energiát, időt áldozni a tájékozódásra, olvasásra,tanulásra és a versenyekre!
Balogh Andrea
https://www.facebook.com/prohaszkabudakeszi/posts/3234174980189350









