Kultúra, oktatás
„István király fanyar bora” – Szemelvények Albert Gábor munkáiból és levelezéséből
ÁPRILIS 11. A KÖLTÉSZET NAPJA
Kányádi Sándor szavaival élve: „A vers az, amit mondani kell.”
Jól tudja ezt az a lelkes vers- és prózamondó SZIÁ-s diáktábor is, aki évről évre csiszolgatja előadói tudását, hogy előbb az iskolai, majd a területi fordulón bizonyítsa rátermettségét.
Idén iskolánk 1.c osztályos tanulója, Bernát Norina bizonyult a legjobb versmondónak a Pátyon megrendezésre kerülő versenyen, Csizner Léna (4.b), Ács Janka (3.e), Pomozi Máté (7.a) osztályos tanuló pedig oklevelet szerzett.
Büszkék lehetünk a bronzérmes Sipos Szabina 7.a , valamint a különdíjas Molnár Iván 8.a osztályos tanulónkra is, akik a Nagy Sándor József Gimnázium szervezésében megrendezésre kerülő Versünnepen képviselték iskolánkat.
És hogy a verseket hallgatni szerető diákok se maradjanak ki a költészet napi megemlékezésből, 1 órás élmény ”szavalással” emlékeztünk meg nem csupán József Attiláról, hanem mindazokról a költőkről, írókról, akik diákjaink szívét megdobogtatták.
Papp Ildikó, Humán Munkaközösség-vezető
Gratulálunk
Második helyezett lett területi vers- és prózamondó versenyen elsős tanulónk
Gratulálunk!!!!
NEMZETKÖZI ARANY DÍJBAN RÉSZESÜLT NEGYEDIKES TANULÓNK
Jerkovich Liána Adrienn, 4.a osztályos tanuló a II. Nemzetközi „Zongoramesék” Zongoraversenyen III. korcsoportban ARANY díj oklevélben részesült eredményes szerepléséért.
Ezúton gratulálunk gyönyörű versenyszerepléséhez! Liána a Czövek Erna Zeneiskola növendékeként vett részt a versenyen, külön gratulálunk Barcsik Hédi, a zeneiskola intézményvezetőjének, zenetanárának, aki Liánát készítette fel a nemzetközi megmérettetésre! A képen őket láthatjuk, a közös öröm pillanatában!
https://www.facebook.com/SZIA.Budakeszi/posts/4952160614837816
2022/2023-AS TANÉV LEENDŐ ELSŐ OSZTÁLYAINAK FELMÉRÉSE
Kedves Szülők!
Az osztályokba sorolás megkönnyítése érdekében szeretnénk egy átfogóbb képet alkotni arról ki-milyen irányultságú osztályba íratná szívesen gyermekét, illetve hogy az adott irányultságú osztályhoz melyik osztályfőnökkel szeretnének a továbbiakban együttműködni?
ŰRLAP ELÉRÉSE:
https://forms.gle/7SSyF3YffwH6a59K6
Az alábbi linken tekinthetik meg a leendő osztályfőnökök teljes körű bemutatkozását:
https://docs.google.com
Köszönjük, hogy válaszaikkal segítették munkánkat!
Vezetőség
https://szia.budakeszi.hu/
https://www.facebook.com/SZIA.Budakeszi/posts/4936293776424500
VÍZ VILÁGNAPJA A SZIÁ-BAN
A mai nap jeligéje: ‘Öltözz kékbe!’
Iskolánk Knáb épületében egy csodaszép látvány-kiállítás fogadott mindenkit a mai napon, a Víz Világnapja alkalmából, melyet az angol két tanítási nyelvű és a SZIA+ tagozat osztályai készítettek el. A kiállítás zseniális látványelemekkel, művészeti megoldásokkal tarkította az aulát, melyben csak gyönyörködni tudtunk.
De nemcsak a kiállítást lehetett ezen a napon megszemlélni, hanem ún. ‘Vizes Gála’ is zajlott az infoteremben, ahol játékos, digitális fejtörőkkel találták szemben magukat tanulóink, sőt, mint megtudtuk a legtöbb feladványt megoldók remek teljesítménnyel zárták a játékos projektórát.
Köszönjük a résztvevő pedagógusok munkáját, ezúton gratulálunk a kreatív és ötletes megvalósításokhoz! Külön gratulálunk a projekt főszervezőjének, Csordás Ágnesnek!
https://www.facebook.com/SZIA.Budakeszi/posts/4911042572282954
Kovács András Péter az Erkel Ferenc Művelődési Központban
Ma esti teltházas közönségünket Kovács András Péter nevetette meg. A fergeteges hangulatot Szabó Balázs Máté alapozta és KAP végkimerülésig fokozta.
Köszönjük, hogy a hazai stand up nagy humoristája ma hazai pódiumot választott!
MÁRCIUSI IFJAK A SZIÁ-BAN
Március 15-i ünnepélyünket idén a Knáb tornatermében tartottuk a járvány óta először, KÖZÖSEN!
Az előadást a negyedik évfolyam adta a régi szokásokhoz híven, azonban egy dologgal nem számoltunk: a papírzsepivel.
Negyedikes tanulóink előadása magával ragadó élményt nyújtott, amire most nagy szüksége volt iskolánknak. Gyönyörű előadásukat vastaps követte.
Az osztályokról tudni kell, hogy a Knáb SZIA+ művészeti jelleggel oktatott csoportjaihoz tartoznak, méltán az egyik olyan iskolaiműsort készítették el, amire még sokáig emlékezni fogunk.
Az előadást Mózesné Kulánda Nikolett néptáncoktató, 2020-ban az év tanárának választott és a nemzet tehetségeiért kitüntetett pedagógus koreografált, táncoktató párjával; a műsor főszervezését Havasi Gabriella, a 4.e osztályfőnökének köszönhetjük; a műsor főszereplőit a 4.c és 4.e osztály igen tehetséges tanulói alkották, akikre nagyon büszkék vagyunk! A belefektetett munka meghozta gyümölcsét, gratulálunk a betanító pedagógusoknak és a fellépő diákoknak!
Köszönettel tartozunk a Budai 2-ik Honvédzászlóalj részvételéért, akiktől egy toborzótáncot láthattunk a műsor kezdetén, örömmel fogadtuk őket ismét iskolánkban.
https://www.facebook.com/SZIA.Budakeszi/posts/4884425411611337
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3044237762553382&id=1869523993358104









