Kultúra, oktatás

Budakeszi Oktatásügyért Díj

Samu Györgyi gimnáziumi tanár

Samu tanárnő hat éve tanít minket, töretlen lelkesedése a legrosszabb napjainkba is színt visz páratlan tanóráival, melyek kivétel nélkül érdekesek és összeszedettek. A matekóráknak van egy kivételes hangulata a tanárnő fergeteges szállóigével, megunhatatlan szóvicceivel, és a fogalmak megtanulását színessé tevő német fordításokkal (és a német feladatokkal, amik a nyelvtanulásunkat és a szövegértésünket is egyszerre fejlesztik). A legszárazabb anyagot is izgalmasan adja át, az órákba mindig épít kreativitást, az összefüggésekre, válaszokra rávezet, hogy magunktól fedezzük fel, ezzel rengeteget fejlesztve a gondolkodásunkat. Az online oktatás időszaka alatt minden órát megtartott, olyan minőségben, mintha a teremben lettünk volna, hagyományos oktatásban. Emellett nagy hangsúlyt fektet a csoport összetartására közös társasjátékozásokkal, játékos feladatokkal. Kemény munkájával és határtalan optimizmusával közelebb hozta hozzánk a matematikát, osztályainkból sokan választják a matematika fakultációt, és rendszeresen részt vesznek különböző versenyeken, kiemelkedő eredményeket elérve. Mind a hétköznapjainkat, mind a továbbtanulást illetően rengeteget köszönhetünk neki.
Tisztelt Tanárnő! Köszönjük a belénk fektetett energiát és azt, hogy hitt bennünk, és fáradhatatlanul, örökké pozitív hozzáállással tanított minket.

A 10. a-b csapata
A díjátadón elmondta Kullmann Borbála, a Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium 10. b osztályos tanulója


Danhauser Zoltán népzenész, hegedűtanár

Danhauser Zoltán a budakeszi népzenei nevelés megalapozója! Népzenész, hegedűtanár, a Jánosi Együttes egykori prímása 1980-ban költözött Budakeszire, ekkor kezdte meg településünkön a népzenei nevelést, a tágabb ismeretségi kör fiataljait tanítani kezdte hegedülni, brácsázni, családját sem kifelejtve: hat gyermeke közül négyből szintén népzenész lett. Tehetséges, lelkes fiatalokból megalapította az első budakeszi népzenekart: a Rojtos Együttest, valamint a Csicsóka népdalcsoportot; közös munkájukat CD is megörökítette. Elindította a budakeszi táncházmozgalmat: a budakeszi Művelődési Központban és a környező településeken egy szál hegedűvel – és egy táncossal – tanított néptáncot. A Bojtár Népzenei Egyesület megalapítója, mely később a budakeszi néptáncoktatásnak is bázisa lett. 1994 óta tanít a Budakeszi Czövek Erna Zeneiskolában, ahol személyéhez fűződik a népzeneoktatás, generációk kerültek ki keze alól. A taníványok szülei fogalmazták meg, hogy ő a hegedű hangszer mestere, a tanulni vágyók kiváló tanára! Tanítványai sikerei: Nyitrai Tamás a Magyar Állami Népi
Együttes zenekarának prímása, a Népművészet Ifjú Mestere és a Junior Prima Díj birtokosa. Danhauser Pál a Zeneakadémia Népzene tanszakának hallgatója, a balatonfüredi Anna-bál prímásversenyének harmadik helyezését nyerte el 2016-ban. 2014-ben a Gödöllői Országos Népzenei Versenyen két tanítványa is első helyezést ért el: Szamek Lili és Danhauser Pál. Az utóbbi években a „Tiszán innen, Dunán túl” nevű népzenei versenyen is eredményesen szerepeltek tanítványai. Szeretettel gratulálok neki a Budakeszi Oktatásügyért Díj elnyeréséért!

Barcsik Hédi, a Czövek Erna AMI intézményvezetője

 

Megosztom a cikket

Köszöntjük Vajnovszky Judit tanárnőt nyugdíjba vonulása alkalmából

Sok-sok szeretettel köszöntjük Vajnovszky Judit tanárnőt nyugdíjba vonulása alkalmából! Kívánunk neki sok szép évet családja és unokái körében! Hiányozni fognak angolórái, precizitása, megbízhatósága, szakmai hozzáértése, és nem utolsó sorban facebook-posztjai. Isten áldását kérjük további életére!

https://www.facebook.com/prohaszkabudakeszi/posts/3275421949397986

Megosztom a cikket

Pedagógus napi ünnepség

Önkormányzatunk tiszteletét és köszönetét fejezi ki Önöknek azért, hogy – sokszor nehéz körülmények között is – szeretettel oktatják és nevelik gyermekeinket. Ezért a képviselő-testület egyhangú támogatásával idén 10ezer forintos utalvánnyal ajándékozunk meg minden Budakeszin dolgozó pedagógust.  Az oktatás minősége alapvetően meghatározza a jövőnket, gyermekeink és városunk sorsát. Ezért Budakeszi Város Önkormányzatának kiemelten fontos az oktatásügy. Ezért ragadunk meg minden lehetőséget arra, hogy intézményeinket fejlesszük. 

mondta köszöntőjében a polgármester a pedagógus napi ünnepségen.

A művelődési házban tartott rendezvényen dr. Győri Ottilia úgy fogalmazott:

Ha Budakeszi elmúlt évtizedére tekintünk, azt látjuk, hogy a kormány támogatásával csaknem valamennyi oktatási, nevelési intézményünket felújítottuk, bővítettük, vagy új épülettel gazdagítottuk. Egyetlen intézményünk maradt ki eddig a sorból: a Szivárvány Óvoda.
Azonban az új épület terveit elkészíttettük, és jó reményünk van arra, hogy most, a Top Plusz Fenntartható Városfejlesztési Stratégia keretében, 1 milliárd forint uniós forrásból felépíthetjük az új óvodát!
Hála Istennek egyre több a gyermek Budakeszin, ez azonban férőhelyhiányt és zsúfoltságot eredményez iskoláinkban. Ezért kezdeményeztük a SZIÁ-val, a Wudisulival és a Prohászkával közösen új iskolák építését, illetve bővítését Budakeszin. Bízunk benne, hogy a jelenlegi háborús válsághelyzetben is lehetőség lesz az iskolaépítésre, és a férőhelygondokat hosszútávon is orvosolhatjuk. Ezáltal mind a tanároknak, mind a tanulóknak optimális körülményeket biztosíthatunk.
Szeretettel köszöntöm mai két díjazottunkat. Samu Györgyi tanárnő talán a legnagyobb elismerést kapta azzal, hogy a tanítványai terjesztették fel Budakeszi Oktatásügyért díjára. Danhauser Zoltánt pedig a Zeneiskola intézményvezetője jelölte a kitüntetésre, ezzel egy élet munkája előtt tisztelegve, hiszen a Tanár úr ősztől nyugdíjba vonul.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3112039292439895&id=1869523993358104

Megosztom a cikket

Köszönjük minden partnerünkek a Gyereknaphoz nyújtott támogatást és közreműködést!

Nagyon szépen köszönjük minden partnerünkek a Gyereknaphoz nyújtott támogatást és közreműködést!
Főtámogatóink: PontVelem Nonprofit Kft., OTEE Kft., Zsiráf Építőanyag Kft., Tímár Vaskereskedelmi Kft., Bamax Work Kft., Camsystem Kft., Hungaro Építőanyag Kft., Póczi patika, Büki és Társa, Huber Ingatlan, Stulwerk Kft. Angyal patika.
Támogatóink: ABC Autósiskola, Baritz Bt., Betűtészta Könyvesbolt,
Budaörsi Városi Uszoda, Budakeszi Vadaspark, Dechatlon, DM Drogéria, Dudok Rendezvényház, Ergoline, Globall Hotel, Gasztvital, Gräfl Cukrászda, Gyógyászati Segédeszköz, Igéző, Juhász Ferenc Művelődési Központ, Kiskápolna Könyvesbolt, Lidl, MÁV Vitorlázó SE., Mountain Béka Kerékpár Üzlet és Szerviz, Munkácsy Mihály Művelődési Központ, Oázis Kertészet, Sunoptik Kft., SUPI+BOKOR CIPŐ, Stelázsi Vegyesbolt, Tesco,, Izgiland.
A színpad melletti programok közreműködői:
Nagy Gáspár Városi Könyvtár, Merende Játszóház, MÁV Vitorlázó SE, Pitypang-, Tarkabarka- és a Szivárvány Óvoda, Budakeszi Bölcsődék,
HÍD Családsegítő – Generációk Háza, Gábor Emese. Pátyi Waldorf Iskola, Punktum Galéria és Műhely Alapítvány, Elf Egyesület

 

Erkel Ferenc Művelődési Központ

Megosztom a cikket

Tevékeny szeretet

Az iskolai Compassio-program keretében a Prohászka 11. évfolyamos diákjai több hónapon keresztül segítették a Katolikus Karitász ukrajnai háború menekültjeit segítő önkéntes adománygyűjtő programját. Május 25-én, szerdán a Mária Rádió interjút készített Bilik János tanár úrral, aki a Compassió-program szervezője, koordinátora. Az interjúban részt vett Rab Mihály 11/B osztályos diák is, aki az egyik legaktívabb tagja volt a csoportnak. A műsor bemutatta a Szent Erzsébet Karitász Központ munkáját.
Hálás köszönet minden önkéntesünknek!
Az interjú a Mária Rádió archívumában visszahallgatható a következő linken:
https://www.mariaradio.hu/mariaradio/tevekeny-szeretet/

Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium hivatalos oldala

Megosztom a cikket