Hírek
Ma van az újrahasznosítás világnapja
Drogellenes razzia 150 rendőrrel
A Pest vármegyei rendőrök 23 szórakozóhelyen és további 13 helyszínen kerestek kábítószert.
A DELTA Program égisze alatt a napokban több mint 150 rendőr tartott összehangolt ellenőrzéseket a kábítószerrel kapcsolatos jogsértések visszaszorítása érdekében. Összesen 36 helyszínen csaptak le, aminek eredményeként 8 terjesztőt és 33 drogfogyasztót állítottak elő, és hallgattak ki. Közülük négyen kerültek őrizetbe. Az egyenruhások hétvégén közel másfél kilogramm tiltott anyagot foglaltak le, több tucat embernél használtak gyorstesztet, akik a gyanú szerint kábítószert fogyasztottak.
A nyomozók 3 nap alatt több mint 600 ezer forintot foglaltak le, amely kábítószer-kereskedelemből származik.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság továbbra is kiemelt figyelmet fordít a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények visszaszorítására és a szórakozóhelyek biztonságának fokozására. A rendőrség minden szükséges intézkedést megtesz a drogkereskedelem felszámolása érdekében.
Szakköröseink elsődíjasok a Jókai-pályázaton
Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél
Családi Szombat a KesziKultban!
Március 15. – városi ünnepség
A március 15-i városi ünnepségen elsőként ‘Sigmond Bertalan, a KesziKult ügyvezetője köszöntötte a közönséget.
Dr. Győri Ottilia polgármester ünnepi beszédében a többi közt azt emelte ki, hogy az 1848-49-es forradalom nem csak politikai és társadalmi változásokat hozott, hanem a magyar emberek szívében és lelkében egy új, közösségformáló erőt teremtett. Az akkori hősök és államférfiak közösséget építettek, amiért ma is a példaképeink.
Városunk idei díjazottjai is munkájukkal, életükkel, saját sorsukat, életüket, városunk közösségi életét formálták, alakítják, mondta a polgármester, aki
gratulált a Mosolyvár Bölcsődében dolgozó Kovács Petrának a Budakeszi Ifjúsági díjhoz, a Budakesziért emlékéremhez pedig Jakab Ildikó Emese budakeszi operaénekesnek, a HÁLÓ a Budakeszi Gyermekekért Alapítvány alapítójának.
A Budakesziért emlékérmet idén posztumusz a sokak által tisztelt, nemrég elhunyt Szabó Mihály épületgépész, vállalkozó kapta, az elismerést családtagjai vették át.
A fergeteges sikerű ünnepi műsorban a
SZIA diákjai, a Hétlépés Táncegyüttes táncosai és tanárai, és a Mezei Mária Művészeti Iskola tanárai vettek részt.
Kovács Petra méltatását Palágyi Balázs képviselő olvasta fel. Jakab Ildikó Emesét Bakács Bernadett alpolgármester méltatta, Szabó Mihály posztumusz díjazott méltatását pedig Ohr Alajos képviselő mondta.
Jó hír! Mától újra kinyit a Törpevasút!
Két újabb helyszínen tesszük biztonságosabbá a gyalogos közlekedést Budakeszin
A Fenyő utca, Munkácsy utca csomópotjában, és az Erkel Ferenc utca, Széchenyi utca kereszteződésénél hamarosan gyalogátkelőt létesítünk. A kivitelezés határideje 2025. április 30.









