Április 15. a művészet világnapja
A művészet világnapjának célja, hogy segítse a művészet fejlődését, terjesztését és élvezetét, az UNESCO Általános Konferenciájának 40. ülésszakán, 2019-ben született döntés értelmében.

A művészet világnapjának célja, hogy segítse a művészet fejlődését, terjesztését és élvezetét, az UNESCO Általános Konferenciájának 40. ülésszakán, 2019-ben született döntés értelmében.

Kirándulások Gábor Emesével Az Álomvölgy rejtélye című könyvének helyszíneire
A kormány döntése értelmében április 19-én kinyithatnak az oktatási intézmények. Sok szülő attól tart, hogy a suliban a gyerek megfertőződhet, sőt haza is viheti a koronavírust.
Mivel az első védőoltás még semmire sem garancia, sokan megvárnák a második, nagyobb védettséget nyújtó oltást. Nagy kérdés, hogy mi történhet akkor, ha a szülők nem engedik suliba, oviba még a gyermeket. Semmi. Nincs retorzió.
Mindig örömmel tér haza szülővárosába a csabai festőművész.
Művészeti életpálya elismerést érdemelt ki nemrég Pribojszki Zsófia. A békéscsabai származású, jelenleg Budakeszin élő festőművész elmondta, bárhol is járt a világban, mindig fontosak voltak számára a gyökerei, ezért – bár díjazták Párizsban és Tokióban is aranyéremmel – a rangsorban az első helyen áll a mostani elismerés. Zene, tánc, szerelem – ez volt annak a kiállításának a címe, amit kereken tíz éve szerveztek a Munkácsy múzeumban. Hangsúlyozta, mindig úgy tér haza Békéscsabára, hogy „hoztam nektek valamit, nézzétek meg.”
A MOL Mester-M Díj idén az eddigieknél is nagyobb jelentőséggel bír, hiszen a COVID-19 járvány okozta helyzetben a tanárok, edzők oktatásba fektetett energiája még inkább felértékelődött, munkájuk elismerése különösen fontos – áll a cég közleményben. Az alapítvány kuratóriuma idén is tíz kiemelkedő munkát végző tanárt és utánpótlásedzőt díjazott, akiket korábbi tanítványaik jelöltek.
A járványhelyzetre reagálva idén „Kedvenc Online Tanárom 2020” címmel különdíjat is meghirdettek, mellyel a „váratlanul bevezetett digitális oktatási időszak alatt különösen innovatív pedagógiai teljesítményt nyújtó tanárok és edzők” munkáját kívánták elismerni. Tanítványaik jelölése alapján ebben a kategóriában tizenegy tanárt díjaztak, köztük Mózesné Kulánda Nikolett néptánc tanárt Budakesziről. GRATULÁLUNK!
A tanárnő tavaly augusztusban Bonis Bona díjat kapott a nemzet tehetségeiért és a Tehetségbarát önkormányzat-díj átadóján.
Kedvenc Online Tanárom 2020 különdíjat kapott Ivánkovich Anita matematikatanár
A miniszterelnök szokásos pénteki rádiós interjújában elmondta, hogy az operatív törzs úgy döntött, hogy május 10-én nyitnak csak meg a középiskolák, illetve a tavalyihoz hasonlóan csak írásbeli érettségi lesz. ! milliós oltottság fölött pedig akár koncertekre is mehetünk – védettségi igazolvánnyal.
https://www.radio1.hu/iden-sem-lesz-szobeli-erettsegi