„LÉLEGZET METSZŐ TŰZBEN – A TBC GYÓGYÍTÁSA MAGYARORSZÁGON”

Sajtótájékoztatóval egybekötött poszter-vándorkiállítás a tuberkulózis elleni küzdelem idei világnapjához kapcsolódva az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben!
A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum és az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet közös együttműködésének célja, hogy az ország számos kórházi helyszínén bemutassa az egykor rettegett kór történetét. A posztereket összesen 11 kórházban – az egyes intézményekben három hétig – láthatják az érdeklődők.
A múlt században még az egyik legrettegettebb betegségnek számító, Magyarországon pedig „Morbus hungaricus” néven illetett #gümőkór napjainkra már ritka betegséggé szelídült. Bátran nevezhetjük ezt a huszadik század egyik legnagyobb orvostörténeti sikerének, amelyben elévülhetetlen érdemei voltak az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetnek és a hazai tüdőgondozói hálózatnak – fogalmazott Bogos Krisztina főigazgató főorvos.
Az intézet nyugalmazott főigazgatója, Kovács Gábor felhívta a figyelmet arra, hogy önálló poszter foglalkozik a szanatóriumok létesítésével itthon és a világban. Évtizedeken keresztül ugyanis a szanatóriumi kezelés, a jó levegő és a kiadós táplálkozás, a beteg szervezetének felerősítésén alapuló „gyógymód” volt az egyetlen reménykeltő kezelés.
A látogatók teljes képet kaphatnak a tuberkulózis történetéről, valamint a diagnosztika, a terápiás módok, a megelőzés és a gondozás egyre fejlettebb módszereiről – emelte ki beszédében Varga Benedek, a SOM igazgatója.
‼️ Az eseményt megtisztelte jelenlétével Haris Hajrulahovic, a WHO magyarországi képviseletének vezetője is, aki méltatta a magyar tüdőgyógyászat érdemeit a tuberkulózis visszaszorításban. Mint fogalmazott, több területen is folyamatos az együttműködés az Országos Korányi Pulmonológiai Intézettel az #innováció és az #elköteleződés jegyében.

Országos Korányi Pulmonológiai Intézet

Megosztom a cikket