Léber Antal környezet és természetvédelmi referens

Budakeszi nekem a gyökereket és egyúttal a kibontakozást jelenti. Apai felmenőim 1745-ben érkeztek ide a Zichy Péter-féle uradalmi német betelepítéssel, és az 1960-as évekig helyben gazdálkodtak (gyümölcstermesztés, kertészet, vágóeszköz-készítés és -javítás).

1998 óta élek itt, és a feltárt családi múlt meghatározza Budakeszihez való kötődésemet, felelősségtudatomat: őseim, őseink örökségét fontos, hogy gondozzam, gyarapítsam, fejlesszem!

1992-től a Budapest-hegyvidéki (XII. kerületi), méltán híres Zugligeti Általános Iskolában szívtam magamba a sportos természetismeret szellemiségét és a magyar vidék szeretetét, később pedig a budakeszi Nagy Sándor József Gimnázium családias, építő közösségébe kerültem és váltam „budakeszi fiúvá”. A közösségi településtisztítás, szemétgyűjtés és minden gyakorlati környezet- és természetvédelmi tevékenység életem hivatásává vált. Erdőmérnöki tanulmányaim – a „leghűségesebb város”, Sopron mesés vidékén töltött boldog diákévek 2006 és 2012 között átfogó haza-természet-környezetszemléletet adtak.

Dolgoztam a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság berkeiben is egy bő fél évig (természetmegőrzési közmunka-program). Ezután erdőtervezési, -felügyeleti és ügyfélszolgálati hatósági munkát végezve, az elmúlt 11 esztendő alatt rengeteg erdőgazdálkodói és lakossági ügyben működtem közre, gyakorlatot szerezve a felügyeleti, szakügyintézői és közönségkapcsolati frontokon egyaránt.

2010-ben házasodtunk össze szeretett Johannámmal, akivel jelenleg három aranyos gyermeket nevelünk. A „sportos” környezetmegismerés és a természetjárás híveként mindenkit arra hívok, hogy (táj)futás, túrázás, biciklizés, evezés, szabadvízi úszás és természetbúvár kirándulások útján erősödve-megedződve fedezze fel környezetét és a teljes Életközösséget!

Ha alaposan megismerjük, nem fogunk félni tőle, világossá válnak a gondjai és a megoldás útja is: mit kell tennünk a helyreállítás és megőrzés érdekében!

Gyermekeink jövője, boldogulásuk egy fenntartható, környezetbarát világban, ahol a természetszeretet, Földanyánk gondozása, az aktív környezet- és természetvédelem mindennapi gyakorlat: úgy gondolom, hogy ezért érdemes élni és cselekedni lokálisan, az Életközösségben, ahová a Teremtő helyezett.

Budakeszi Hírmondó 2024. november

Megosztom a cikket