Lackfi János Prima Primissima Díjat

A magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői vehették át a 11. alkalommal odaítélt Prima Primissima Díjakat ma este a Művészetek Palotájában. Irodalom kategóriában Lackfi János vehette át a díjat a gálán.

 

Tizenöt könyv gyerekeknek, tizenöt felnőtteknek, huszonöt kötet műfordítás, vers, próza, dráma vegyest. Tizenhét évig tanított a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen francia irodalmat és Kreatív Írást. Milyenek a magyarok? című humoros kötete több mint 15.000 példányban fogyott el. A József Attila-, Déry Tibor-, Illyés Gyula-díjas író-költő szövegeit a Kaláka, Lovasi András, Malek Andrea és mások éneklik. Tévéműsorok műsorvezetője, műveit tizenöt nyelvre fordították le, sokat szerepel külföldön, évi kilencven-száz alkalommal lép fel határokon belül. Zsámbékon él feleségével és öt gyerekével.

Magyar irodalom kategóriában esélyes volt még Vathy Zsuzsa író, prózaíró, újságíró és Szalay Károly író, történész.

 

A díjat 2013-tól kezdve Csányi Sándor és az OTP Bank gondozza és finanszírozza tovább. A Prima Primissima történetének eddigi tíz éve alatt megbecsült helyet vívott ki magának a társadalmi-kulturális életben, napjainkra már a jelöltté válás is elismerésnek számít. A díj életre hívóinak, mai gondozóinak és támogatóinak célja, hogy az értékek elismerésével értéket teremtsen, s a példaképek kiemelésével példát nyújtson.

A díjról a Prima Primissima Alapítvány Kuratóriumának tagjai és a Társadalmi Tanácsadó testület tagjai döntöttek. Az idei kuratórium tagjai voltak: Dr. Baán László a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, 2010. évi Prima-díjas, Balogh Gabriella tanácsadó, Dr. Dávid Ferenc a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége főtitkára, Jókai Anna Kossuth-díjas író és költő, 2004. évi Prima Primissima közönségdíjas, Kozma Imre atya a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója és elnöke, 2005. évi Primissima díjas, Tolnay Tibor a Magyar Építő Zrt. elnök-vezérigazgatója.

 

Budakeszi Hírmondó/litera.hu

Az ezerarcú, érettségi tételként is többször szerepelt, József Attila-díjas költő, író, műfordító, tanár, Nyugat-kutató, fotós Lackfi Jánossal beszélgettünk.

Megosztom a cikket