A riói olimpiai és paralimpiai játékok miniszteri kitüntetettjei
A XXXI. Nyári Olimpiai és XV. Paralimpiai játékokon résztvevő sportolók és szakmai vezetők részére rendeztek díjátadó ünnepséget 2016. szeptember 23.-án, a Pesti Vigadóban. Balogh Zoltán az emberi erőforrások minisztere kitüntette – többek között – Szabó Ozor a magyar paralimpiai csapat válogatott edzőjét, többszörös világbajnokot, Dr. Hargitay András olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnokot, az úszóválogatott szövetségi kapitányát és Plagányi Zsoltot, Cseh László edzőjét is.
Szabó Ozor (Ozi) háromszoros világ- és háromszoros Európa-bajnok fekvenyomó, a Power Station Sportegyesület elnöke és a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől.
Dr. Hargitay András olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó, az úszóválogatott szövetségi kapitánya magas színvonalú edzői, szakmai vezetői tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült.
Plagányi Zsolt, Cseh László edzője, a Magyar Úszó Szövetség válogatott edzője kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át.
A kitüntetettek teljes listáját itt olvashatja:
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából, példamutató, áldozatos tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Középkereszt a csillaggal polgári tagozat kitüntetést adott át:
KULCSÁR GYŐZŐ, a Magyar Vívó Szövetség mesteredzője, a Nemzet Sportolója részére,
Dr. PETROV ANATOLIJ ANATOLJEVICS, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője részére.
Kimagasló szakmai munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Középkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:
CSIPES FERENC, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség válogatott edzője
UDVARHELYI GÁBOR, a Magyar Vívó Szövetség szövetségi kapitánya, mesteredzője.
Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést adott át:
BELICZAY SÁNDOR, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
FECZER VIKTOR, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője részére.
Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:
ANTAL ANDOR ISTVÁN, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
DECSI ANDRÁS, a Magyar Vívó Szövetség válogatott edzője
HORVÁTH PÉTER, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
RAMI ZUR, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség válogatott edzője
SHANE TUSUP, válogatott edző (úszás)
SOMOGYI BÉLA, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség válogatott edzője
TÓTH LÁSZLÓ, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség válogatott edzője.
Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben vehetett át:
DANCSHÁZY-NAGY TAMÁS, a Magyar Vívó Szövetség válogatott vezetőedzője
PLAGÁNYI ZSOLT, a Magyar Úszó Szövetség válogatott edzője
valamint
EPERJESI LÁSZLÓ, a Magyar Atlétikai Szövetség edzője, aki a kitüntetést egy későbbi időpontban veszi át.
Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
ERDEI PÉTER, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
SZIRMAI BENEDEK ANDRÁS, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
SZABÓ ÁLMOS, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:
CSAMANGÓ ATTILA, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
GYŐRFI TAMÁS, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
JANCSÁR LÁSZLÓ, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
PÁKEY BÉLA, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
SZABÓ OZOR JÁNOS, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
SZAMEK KATALIN, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
LŐRINCZ VIKTOR, a magyar birkózó válogatott sportolója, birkózás sportágban elért ötödik helyezéséért.
Magas színvonalú edzői, szakmai vezetői tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült:
Széles Sándor, a Magyar Úszó Szövetség mesteredzője
Kovácshegyi Ferenc, a Magyar Úszó Szövetség mesteredzője
Tari Imre, a Magyar Úszó Szövetség válogatott edzője
Virth Balázs, a Magyar Úszó Szövetség edzője
Storcz Botond, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség vezető edzője
Dr. Hargitay András, a Magyar Úszó Szövetség szövetségi kapitánya
Benedek Tibor, a Magyar Vízilabda Szövetség szövetségi kapitánya
Bíró Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség szövetségi kapitánya
Gerendás György, a Magyar Vízilabda Szövetség edzője
Tóth László, a Magyar Vízilabda Szövetség edzője
Áts Bertalan, a Magyar Vízilabda Szövetség edzője
Hüvös Viktor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség edzője
Oláh Tamás, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség edzője
Széles József, a Magyar Birkózó Szövetség edzője
Varga Zsolt, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség edzője
Pap Ferenc, a Magyar Birkózó Szövetség edzője
Pintér László, a Magyar Sportlövők Országos Szövetsége edzője
Petrov Iván, a Magyar Úszó Szövetség edzője
dr. Verrasztó Zoltán, a Magyar Úszó Szövetség edzője
Németh László, a Magyar Atlétikai Szövetség edzője
Molnár Ákos, a Magyar Úszó Szövetség edzője
Turi György, a Magyar Úszó Szövetség edzője
Németh Zsolt, a Magyar Atlétikai Szövetség edzője
Csernoviczki Csaba, a Magyar Judo Szövetség edzője
Toncs Péter, a Magyar Judo Szövetség edzője
Kiss István, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség edzője
Aranyosi Péter Márton, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Frank Béla, a magyar paralimpiai csapat asztalitenisz szakágvezetője
Milos Imre, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Szabó Brigitta, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Schiller-Kertész Judit, a magyar paralimpiai csapat atlétika szakágvezetője
Szikora Gyula, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Faragó Péter, a magyar paralimpiai csapat erőemelő szakágvezetője
Zachár Attila, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Bíró Norbert, a magyar paralimpiai csapat judo szakágvezető,
továbbá Bíró Tamás, a Magyar Judo Szövetség edzője
Hajtós Bertalan, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Keserű József, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője,
Milgate Andrea, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője,
Pál-Plichta Györgyi, a magyar paralimpiai csapat sportlövő szakágvezetője
Weisz Róbert, a magyar paralimpiai csapat kajak szakágvezetője
Aranyosi Levente, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Pruzsina István, a magyar paralimpiai csapat szakágvezetője
Becsey János, a magyar paralimpiai csapat technikai vezetője
Magyarovits Zoltán, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
dr. Sós Csaba, a magyar paralimpiai csapat úszó szakágvezetője
Pass Ferenc, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője.
Valamint Spiriev Attila, a Magyar Atlétikai Szövetség szövetségi kapitánya
Gergely István, a Magyar Vízilabda Szövetség edzője
Gulyás István, a Magyar Birkózó Szövetség edzője
Pánczél Gábor, a Magyar Judo Szövetség edzője
Zsivoczky Attila, a Magyar Atlétikai Szövetség edzője
Kornokovics Györgyi, a magyar paralimpiai csapat válogatott edzője
Szekeres Pál, a magyar paralimpiai csapat vívó szakágvezetője, akik az elismerést egy későbbi időpontban veszik át.
A riói olimpián és paralimpián elért kiváló sportteljesítménye elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át:
Molnár Péter, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi K2 200 m-en elért negyedik helyezéséért,
Tótka Sándor, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi K2 200 m-en elért negyedik helyezéséért,
Mike Róbert, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi C2 1000 m-en elért negyedik helyezéséért,
Vasbányai Henrik, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi C2 1000 m-en elért negyedik helyezéséért,
Bujka Barbara és Takács Orsolya a magyar vízilabda válogatott sportolói, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Csabai Dóra, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Czigány Dóra, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Gangl Edina, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Kisteleki Hanna Anna, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Szücs Gabriella, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Tóth Ildikó, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Garda Krisztina, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Kasó Orsolya, a magyar vízilabda válogatott sportolója, a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért,
Ungvári Miklós, a magyar judo válogatott sportolója, judo sportágban elért ötödik helyezéséért,
Bácsi Péter, a magyar birkózó válogatott sportolója, birkózás sportágban elért ötödik helyezéséért. és Ligeti Dániel, a magyar birkózó válogatott sportolója, birkózás sportágban elért hetedik helyezéséért,
Sidi Péter, a magyar sportlövő válogatott sportolója, sportlövészet sportágban elért ötödik helyezéséért,
Késely Ajna, a magyar úszó válogatott sportolója, a női 4×200 m gyorsváltóban elért hatodik helyezéséért,
Jakabos Zsuzsanna, a magyar úszó válogatott sportolója, a női 4×200 m gyorsváltóban elért hatodik helyezéséért,
Verrasztó Evelyn, a magyar úszó válogatott sportolója, a női 4×200 m gyorsváltóban elért hatodik helyezéséért,
Kővágó Zoltán, a magyar atlétikai válogatott sportolója, diszkoszvetésben elért hetedik helyezéséért,
Pars Krisztián, a magyar atlétikai válogatott sportolója, kalapácsvetésben elért hetedik helyezéséért,
Csernoviczki Éva, a magyar judo válogatott sportolója, judo sportágban elért hetedik helyezéséért,
Karakas Hedvig, a magyar judo válogatott sportolója, judo sportágban elért hetedik helyezéséért,
Joó Abigél, a magyar judo válogatott sportolója, judo sportágban elért hetedik helyezéséért,
Hufnágel Tibor, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi K2 1000 m-en elért hetedik helyezéséért,
Ceiner Benjámin, a magyar kajak-kenu válogatott sportolója, a férfi K2 1000 m-en elért hetedik helyezéséért,
Adámi Zsanett, a magyar paralimpiai csapat úszója, 100 m hátúszásban elért 4. és az 50 m hátúszásban elért hatodik helyezéséért,
Kézdi Réka Erika, a magyar paralimpiai csapat úszója, 50 m gyorsúszásban elért 4. helyezéséért,
Illés Fanni, a magyar paralimpiai csapat úszója, 100 m mellúszásban elért 5. helyezéséért,
Major Endre György, a magyar paralimpiai csapat asztaliteniszezője egyéniben elért 4. helyezéséért,
Arlóy Zsófia, a magyar paralimpiai csapat asztaliteniszezője, egyéniben elért 5. helyezéséért,
Zborai Gyula, a magyar paralimpiai csapat asztaliteniszezője, csapatban elért 5. helyezéséért,
Biacsi Bernadett, a magyar paralimpiai csapat atlétája, 1500 m síkfutásban elért 5. helyezéséért,
Csontos Piroska, a magyar paralimpiai csapat atlétája, 400 m skífutásban elért 6. és a távolugrásban elért 8. helyezéséért,
Kálmán Krisztina, a magyar paralimpiai csapat atlétája, súlylökésben elért 6. helyezéséért,
Keresztesi Erika, a magyar paralimpiai csapat atlétája, 400 m skífutásban elért 7. helyezéséért,
Szabó Nikolett Diána, a magyar paralimpiai csapat judosa, 5. helyezéséért,
Burányi Flóra, a magyar paralimpiai csapat judosa, 7. helyezéséért,
Varga Katalin Eszter, a magyar paralimpiai csapat kajakosa, 5. helyezéséért,
Váczi Anita, a magyar paralimpiai csapat kajakosa, 6. helyezéséért,
Rozbora András, a magyar paralimpiai csapat kajakosa, 7. helyezéséért,
Dávid Krisztina, a magyar paralimpiai csapat sportlövője, 10 m légpisztoly versenyszában elért 5. helyezéséért,
Sas Sándor, a magyar paralimpiai csapat erőemelője 5. helyezéséért,
Sztanó György László, a magyar paralimpiai csapat erőemelője 8. helyezéséért,
Boronkay Péter, a magyar paralimpiai csapat triatlonosa 9. helyezéséért.
Valamint a női vízilabda válogatott tagjaként elért negyedik helyezéséért: Antal Dóra, Keszthelyi Rita, Illés Anna,
a férfi vízilabda válogatott tagjaként elért ötödik helyezéséért: Nagy Viktor, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Varga Dénes, Vámos Márton, Manhercz Krisztián, Szívós Márton, Varga Dániel, Decker Attila Kis Gábor, Erdélyi Balázs, Decker Ádám, Zalánki Gergő,
továbbá Zsivoczky-Farkas Györgyi, a magyar atlétikai válogatott sportolója, női hétpróbában elért nyolcadik helyezéséért, akik az elismerést egy későbbi időpontban veszik át.