A kitelepítésre emlékezünk
Budakeszin 1946. március 19. és 25-e között zajlott le a németek elűzetése. Hat nap alatt közel 4000 ember kényszerült szülőföldje elhagyására, ami Budakeszi újkori történetének legnagyobb tragédiája.Budakeszi Város Német Önkormányzata 2014. március 19-én tartja megemlékezését a Kitelepítésről, amelyet gyertyafényes emlékmise követ.


135 új autóbusz áll forgalomba Budapesten és egyes környező településein, így Budakeszin is 2014 tavaszától a Budapesti Közlekedési Központ megrendelése alapján és a VOLÁNBUSZ Zrt. üzemeltetésében, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Fővárosi Önkormányzat korábbi megállapodásának köszönhetően.